Розпочинаємо тиждень «10». 10 – це 10 правил, 10 способів, 10 кроків, які треба зробити для досягнення певного результату.
І розпочинає наш парад «10 способів розпочати активне навчання в класі»
Навики, які готують учнів до викликів XXІ століття давно виходять за рамки простого запам’ятовування і відтворення інформації. Критичне мислення, співпраця і вирішення реальних проблем – ключові у навчальному процесі. Основне завдання вчителя – створити активне і комфортне середовище дитини і сприяти засвоєнню матеріалу у максимально ефективний спосіб.
Переваги активного навчання (active learning):
Звіт Президентської ради з питань науки і технологій (США) зазначає, що у порівнянні з лекційним форматом, активне навчання покращує вміння учнів засвоювати інформацію і сприяє розвитку критичного мислення. Також воно підвищує результативність студентів в університеті із предеметів з групи STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics).

Хороші ідеї для активного навчання в класі

1.Дискусії – або у класі або онлайн. Головне задання вчителя – заохочувати дітей мислити критично, опиратися на факти, керувати своїми емоціями і слухати інших.
2.Метод “Learning cells”, автором якого є Марчел Голдшмід, передбачає поділ учнів на пари, аби вони могли ставити запитання і відповідати один одному на задану тему. Перед цим учні дивляться або читають матеріал і записують свої питання. Потім вчитель ділить дітей на пари. Спочатку один учень у парі ставить свої запитання і вони дискутують разом, а потім інший. За цей час вчитель має змогу слідкувати за класом і давати зворотній зв’язок кожній парі.
3.Метод “Round Robin” – коли учні поділені на групи з 3-4 людей, де всі по черзі передають листок, на якому пишуть факти чи інформацію на задану тему. Перед тим учні мають узгодити кількість фактів або час. Цей метод дозволяє учням ділитися знаннями у простий, але комфортний (особливо для учнів, які бояться говорити перед аудиторією) спосіб.
4.Формат ток-шоу – коли учні мають змогу взяти інтерв’ю у історичної постаті, визначної особи чи героя з книжки. Уявіть скільки в учнів буде захоплення, якщо ви ще й дасте їм завдання підібрати костюми!
5.Створення інфографіки – візуальне представлення їхніх знаннь чи висновків з допомогою таких онлайн-інструментів як Visual.ly, Piktochart, Canva, and Dipity. Вони є безкоштовними і легкими і використанні. (Радимо вам самим спробувати ці ресурси для створення графіків, постерів і різних візуальних матеріалів для урізноманітнення вашого уроку).
6.Створення веб-сайту на певну тематику – спробуйте створити з дітьми простий веб-сайт з корисною інформацією, який би містив різні історії, фото, постери, цитати, інтерв’ю. Діти можуть наповнювати його самостійно, чергуватися в адмініструванні сайту, ділитися зі своїми друзями з інших класів, тощо. Перед тим, як створювати цей сайт, обов’язково проговоріть зі своїми учнями, для чого ви його створюєте, яка його мета, розплануйте активності і контент, призначне відповідального за сайт. Найкращими сервісами для такої діяльності є WordPress чи Wix.
7.Ігри під час уроку – діти люблять ігри і веселощі, тому вдало підібрана гра може сприяти вирішенню складних завдань і сприяти запам’ятовуванню. Обов’язково перегляньте TED-виступ Джона Хантера про те, як він навчає дітей з допомогою гри.
8.Створення історії разом – учні сідають в коло і один з них розпочинає розповідати історію, потім зупиняється і вказує на наступного учня і він/вона має її продовжити. Ви можете адаптувати це заняття до будь-якої теми, вибрати будь-який порядок, факти, інформацію і зробити ваш урок максимально інтерактивним.
9.Висновки/рефлексія – перед закінченням уроку попросіть ваших учнів записати коротку відповідь на запитання, який з моментів уроку був найважчим або ж навпаки найцікавішим.
10.Квиток для виходу із класу – під кінець кожного заняття замотивуйте учнів подумати над пройденим уроком і завершити такі речення:
-Сьогодні я навчився (-лася)…
-Я був здивований(-на), коли…
-Тепер я розумію…
Кiлькiсть переглядiв: 0